Investor Prague Show

Zasvěcený sběratel – úspěšný investor

sber

INVESTOR PRAGUE SHOW:
Zasvěcený sběratel – úspěšný investor

Sběratelství je aristokratická, ale náročná disciplína. Pokud se jí chcete věnovat tak, aby Vám přinášela potěchu a vedle toho také zajímavé finanční zhodnocení, musíte potkat ty správné lidi. Znalce, obchodníky a profesionály, kteří věnují řadu let studiu trhu a artefaktů, které se na něm nabízejí, dokážou odhadnout potenciál sběratelského předmětu a klientům poradit, kterým směrem se při budování kvalitní sbírky ubírat.

Takové lidi nepotkáte v diskusních fórech na internetu a ve většině případů ani ve finančních ústavech, které se starají o zhodnocení Vašich peněz.

Určitě je ale potkáte na Investor Prague Show. Naší ambicí je přivést na jedno místo špičky z různých oblastí alternativních investic, které se týkají sběratelství.

Konference je součástí 21. ročníku mezinárodního veletrhu Sběratel, který je největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě a každý rok se jej účastní na 220 vystavovatelů z 35 zemí a téměř 8 000 návštěvníků.

Spolu s registrací na konferenci získáváte také bezplatný vstup na veletrh Sběratel a všechny jeho doprovodné akce.

Přihlaste prosím včas, počet míst v sále je kapacitně omezen na 110.

Termín: 7. září 2019
Místo konání: výstaviště PVA EXPO PRAHA
Časový harmonogram: 14:00 – 18:00 hod.

PROGRAM

„ZASVĚCENÝ SBĚRATEL = ÚSPĚŠNÝ INVESTOR“

PROGRAM NA ROK 2019 BUDE UVEŘEJNĚN V PRŮBĚHU KVĚTNA

Program minulého ročníku - 2018:

14:00 – 14:30 hod.
Sbírání a investování do moderních mincí a medailí

Lukáš Jokl,  marketér v České mincovně ( 2011-2017), kde se podílel na propagaci a komunikaci produktů Mincovny, přípravě Emisního plánu, témat a podoby nových mincí a medailí. Nyní pracuje jako ředitel společnosti České dukáty.

Sbírání mincí a medailí zažívá celosvětově mimořádné období. V době prosperity roste poptávka a táhne nahoru ceny vybraného sběratelského zboží. Jak se vyznat na trhu moderních mincí a medailí prozradí Lukáš Jokl, který prošel Českou mincovnou, která razí pro Českou národní banku a aktuálně zakotvil u Českých dukátů. Nahlédněte do zákulisí mincovního byznysu s člověkem, který se vyzná v jeho tajných zákoutích.

14:30 – 15:00 hod.
Investiční mince světa

Karel Havránek, konzultant prodeje Česká mincovna. Každá mincovní velmoc má své investiční mince. Ty, jak jejich název napovídá, nejsou výsadou numismatiků, ale investorů, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů.

Pokud jste někdy alespoň koketovali s myšlenkou investování do zlata nebo stříbra, pak nejspíš znáte kanadský Maple Leaf, amerického Eagla, jihoafrický Krugerrand, australského Klokana, čínskou Pandu či Vídeňského filharmonika. Protože Česká republika své ryze investiční mince dosud nemá, Česká mincovna v roce 2017 představila vlastní investiční řadu mincí ražených v zahraniční licenci nazvanou Český lev.

15:00 – 15:30 hod.
Investice do uměleckých děl a sbírek

Vladimir Rösel, investiční bankéř fúzí, akvizic a alternativních investic, v letech 2010 – 2013 působil jako ředitel Národní galerie v Praze

Je hodnota uměleckého díla primárně subjektivní? Díky své jedinečnosti není jednoduché umělecké dílo spolehlivě a objektivně nacenit. Trh s uměním je tažen nabídkou, která je sice nekonečná (stále se tvoří nová díla), ale trh samotný je v mnoha segmentech limitovaný dostupností děl. Umělecká díla jsou tak považována za relativně nelikvidní investiční aktivum. Investiční úspěšnost spojená s vlastnictvím uměleckého díla může být velice subjektivní.

Jak reálně prověřit investiční hodnotu díla? Monetizovat umělecké dílo, získat hotovost a prověřit jeho hodnotu, lze i bez prodeje. Dílo může být zárukou za hotovostní půjčku. Velikost půjčky závisí primárně na hodnotě díla. Aniž by se změnil vlastnický titul k dílu, pro potřeby půjčky reálně určujeme a prověřujeme hodnotu díla, za předpokladu splacení úvěru s příslušnými úroky.

Umělecká díla, v rámci veřejného trhu, jsou vnímána jako alternativní investiční aktivum od 17. století. Byl to věk Holandské zlaté ery umění, tedy baroka, který z umění pro širokou veřejnost udělal míru hodnoty, prostředek směny, zúčtovací jednotku a uchovatele hodnoty.

Dobře a úspěšně investovat do uměleckých děl, i když lze vysledovat tržní historii těchto investic přes 400 let, není jednoduché. Investor by se proto měl vždy řídit latinským obchodním termínem caveat emptor – právní zásadou, že kupec si má dávat pozor.

Investovat je dnes možné prakticky do čehokoli, ale následně úspěšně realizovat hodnotu (investiční výnos) je už těžší.

Jak tedy uchovat hodnotu investice do umění či případně získat očekávaný výnos? Jaké jsou možnosti na trhu s uměním? Pohled na umění jako úspěšnou investici bude představen v otázkách a komentářích těchto alternativních investic v rámci vývoje posledních let.

15:30 – 16:00 hod.
Jak poznat budoucího veterána a podle čeho vybrat vůz, na jehož koupi rozhodně neproděláte

 Stanislav Gálik, ředitel inovační laboratoře AuresLab společnosti AAA Auto a vedoucí projektu Mototechna Classic

 Inovační laboratoř AuresLab vyvinula aplikaci Algorithmic Pricing, která  dokáže shromáždit a analyzovat veškerá data o ojetých vozech nabízených k prodeji na českém trhu a na základě těchto dat pak určit nejvýhodnější cenu jak pro výkup, tak následný prodej automobilu. Zákazníkovi tak nabízí lepší cenu, protože okamžitě porovná reálný vůz se zbytkem trhu a přesně vyhodnotí jeho cenu,

Díky tomu dokáže zjistit minulý i současný zájem o vozy, které mají nakročeno k tomu, stát se oblíbenými veterány, respektive youngtimery a predikovat jejich cenu v budoucnu.

Například Polski Fiat 126p, nebo-li „Maluch“, který se vyráběl v letech 1973-2000 stál 70 000 Kč, ale predikce jeho ceny za pět let je 120–150 tisíc Kč. Podobné je to s wartburgy, Škodami 120 L nebo ladami jejichž cena může v budoucnu vyšplhat až na 150 000 Kč. Stejně tak se bude Škoda Rapid podle odhadů AuresLabu prodávat až za 250 000 Kč…

Přijďte si poslechnout, jaká auta budou perspektivními veterány z pohledu největšího prodejce ojetých vozů ve střední a výhodní Evropě.

16:30 – 17:00 hod.
Drahé kovy plní funkci uchovatele hodnoty již 5.000 let. Rukověť pro investory do stříbra a zlata.

Jan Dvořák, hlavní analytik společnosti Silverum působí v oboru drahých kovů již více jak deset let. Je uznávaným expertem na fundamentální a makroekonomickou analýzu. Věnuje se obchodování akcií, opcí a komodit na burzách v USA, Kanadě, Austrálii a rozvojových zemích.

Jaké jsou možnosti investování do stříbra a zlata? Kdy zvolit raději fyzický nákup kovu, kdy cenný papír? Jsou lepší mince, slitky či větší cihly? Které varianty přinášejí výhody z daňového hlediska, jak je to s likviditou při budoucím prodeji? Na co si dát pozor, abychom minimalizovali riziko nákupu padělku? A mnoho dalších zajímavých informací a odpovědí na otázky získáte od tohoto odborníka na problematiku.

17:00 – 17:30 hod.
Padělatel, smrtelný nepřítel investora a noční můra sběratele

Marvann Shamma, hlavní architekt a šéf vývoje One Prove

OneProve  je český start-up, který vyvíjí nástroj, jež má umožnit rozpoznávání padělků mobilem. Pokud se jim to povede, bude se jednat o revoluci ve sběratelství, která může řádně zamávat s cenami sběratelských předmětů napříč všemi kategoriemi.

Cílem OneProve je vytvořit celosvětově unikátní nástroj na odhalování padělků. Vedle sběratelství chce uspět například u největších internetových tržišť typu eBay, u největších advokátních kanceláří nebo luxusních módních značek. Vedle představení toho, jak OneProve funguje přímo jeho tvůrci, bude součástí semináře diskuse s dalšími odborníky na padělky.

Pokud se tedy semináře zúčastníte, získáte jinde těžko dostupné informace, jež Vám mohou při investování do sběratelských unikátů ušetřit nemálo peněz.

REGISTRACE NA KONFERENCI

Pokud se chcete přihlásit na konferenci Investor Prague Show vyplňte prosím jméno, e-mail a den, na který se chcete přijít podívat. Po odeslání žádosti Vám na e-mail, který jste zadali, přijde potvrzovací mail (potvrzení) s unikátním kódem.

S vytištěným kódem (potvrzením), nebo jeho fotkou na mobilu přijďte prosím do kongresové haly na výstavišti PVA Expo Praha, kde Vám ji u vchodu vyměníme za VIP vstupenku. Ta Vás bude opravňovat také k návštěvě souběžně probíhajícího veletrhu Sběratel. Kongresový sál je umístěn ve foyer výstaviště a dostanete se k němu bez vstupenky.

Vstup na konferenci je zdarma, budeme ale rádi, když nám dáte souhlas se zasíláním reklamních sdělení a nabídek, jež se týkají investování a sběratelství od firem, které zastupují řečníci na konferenci.


  • Komu dáváte souhlas se zasíláním reklamních sdělení:
    • Double Impact s.r.o – organizátor veletrhu Sběratel a provozovatel portálu sberatel.info
    • Silverum
    Své rozhodnutí můžete kdykoli změnit zprávou na [email protected]. Vaše rozhodnutí je v tomto ohledu pro nás závazné. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s tím, že můžeme zpracovávat vaše údaje v souladu s těmito podmínkami.
    Ve věci uplatnění jakéhokoliv práva souvisejícího se zpracováním osobních údajů nás prosím kontaktujte na [email protected]. Dozorovým úřadem je Úřad pro ochranu osobních údajů, www.uoou.cz, na který se můžete taktéž obrátit se svými podněty či stížností.

PARTNEŘI AKCE

Scroll to top