Semináře

Dobře víme, že čím více toho máte o investicích do sběratelství nastudováno, tím více se v hlavě rojí otázek. Proč ale trávit úmorné hodiny hledáním těch správných odpovědí na internetu, když se můžete přijít zeptat skutečných profesionálů z oboru?  Od toho právě seminář, který je založen na krátké prezentaci a následné diskusi, je.  Proto neváhejte a přijďte se zeptat, nebo si jen poslechnout, co zajímá ostatní.

Semináře na Investor Prague Show jsou volně přístupné každému návštěvníkovi. Pokud na nich chcete mít místo jisté, registrujte se níže.

14:00 – 15:00 hod. / Vinylové desky – nové “černé zlato”. Jen hipsterská móda nebo vážně míněná příležitost k dobré investici?

vinylKdyž nastoupila CD, lidé vyhazovali vinylové desky do popelnic. Teprve po čase se ukázalo, jakou udělali chybu. Vinylové desky jsou stále v kurzu a z některých z nich jsou již dnes drahocenné sběratelské kousky v hodnotě desítek tisíc korun. Máte první vydání Elvise Presleyho nebo Plastic People of the Universe v perfektním stavu, pak máte cennost.

Na téma co je, co není kvalitní sbírka vinylových desek promluví novinář, publicista, spisovatel a sám aktivní sběratel gramofonových desek Dan Tácha a jeho host z řad aktivních posluchačů i sběratelů hudebních nosičů. Během semináře se zapojit do diskuse můžete i Vy.

Na semináři se mimo jiné podělí o své zkušenosti Čechoameričan Pavel Neufus, který založil po 30 letém pobytu v USA Muzeum hudby v Táboře, jež vlastní jednu z největších soukromých sbírek vinylů na světě. Sám její majitel jejich počet v jednom rozhovoru odhadl na „statisíce“. Část je v Táboře, část ve skladech v americkém Houstonu. Se sbíráním a obchodováním s gramofonovými deskami začal Pavel Neufus už na konci 60. let ještě v tehdejším Československu. Svému koníčku, který dovedl skloubit s byznysem, se věnoval i po emigraci do USA, kde si od něj desky chodili kupovat třeba členové kapely ZZ Top. Jeho sbírka obsahuje řadu rarit, mezi ty nejzajímavější pak patří určitě zlatá deska Franka Zappy z roku 1973.

Téma semináře je současně pozvánkou na veletrh Vinyl Expo, který se uskuteční 9. září na výstavišti PVA Expo Praha – www.vinylexpo.cz

Foto: Shutterstock

Je nám líto, ale kapacita sálu na seminář je už naplněna. Děkujeme Vám za Váš zájem.

15:00 – 16:00 / Seminář České mincovny o investičních mincích

čm logo Na výstavě Investor Prague Show Česká mincovna jako hlavní partner představuje jeden z nejzajímavějších investičních  instrumentů – světové investiční mince.

Je jich hodně druhů, razí se ve vícero státech, odnedávna včetně České republiky. Některé mají nominál eura, dolaru či žádnou cifru na sobě nenesou. Jak se odvíjí skutečná hodnota Vídeňských filharmoniků na minci, slavného Krugerrandu či nově také Českého lva z České mincovny? Proč je dobré mít doma zlato či stříbro ve tvaru prestižní mince a čím se liší od obyčejného slitku? A lze v investičních mincích také spořit?

O investičních mincích pohovoří Daniel Kadaník, konzultant UniCredit Bank a Karel HavránekČeské mincovny. Budou odpovídat i na veškeré dotazy publika.

Pro vstup na seminář o investičních mincích se zdarma registrujte zde:

 

16:00 – 18:45 / „Jak využit online ve prospěch sběratele, ochránit svá díla před padělky a vydělat na globálním trhu“.

arstaq logo PRVNÍ GLOBÁLNÍ BURZA S UMĚNÍM NA INVESTOR  SHOW

 

Hlavním tématem semináře jsou inovativní technologie v umění, které pomáhají chránit sběratele proti padělkům uměleckých děl, a s tím související ochrana  investic do umění.  Seminář za účasti významných hostů vyvrcholí panelovou diskuzí na téma: „Technologie v umění a nové investiční příležitosti”, kde společně vystoupí   Marvan Shamma (spoluzakladatel a šéf startupu Oneprove, technologie na odhalování padělků), Martin Valach (sběratel umění, patron mezinarodního sochařského festivalu Sculpture Line a Partner společnosti Art Lines) a Roman Komárek (zakladatel burzy s uměním Artstaq a spoluzakladatel technologie Oneprove).

 Seminářem provede Pavla Sedliská, redaktorka kulturního zpravodajství  České televize.

 Program/      

16:00 – 16:15

Petr Václavek, viceprezident pro globální marketing a komunikaci Artstaq. Tato společnost je první online globální uměleckou platformou, která přináší otevřená data, férové podmínky pro obchodování s uměním. Jednou z jejích činností je i nabídka správy portfolií uměleckých děl. Artstaq spojuje  svět technologií, financí se světem umění. Je vhodným nástrojem pro zkušené sběratele, ale i pro laiky, kterým se zdá trh s uměním mnohdy nedostupný a neobjektivní. Díky technologiím využívajícím „big data“, se tak může s uměním obchodovat každý.

16:15 – 16:25

Marvan Shamma, spoluzakladatel a šéf startupu Oneprove. Vystudoval umělou inteligenci a digitální umění a media na Hyper Island v Anglii. V rámci Oneprove vyvíjí technologii pro rozpoznávání originálů a detekci padělků ve světě umění, sběratelství a cenin,  která je založena umělé inteligenci. Marvan Shamma představí technologii Oneprove, která bude k dispozici formou mobilní aplikace.  Marvan nastíní blízkou budoucnost ohledně nových standardů online porovnání shody navráceného exponátu s původně vydaným dílem.

16:30 – 16:45

René Rohan, jednatel společnosti Artex Art Services, transportní firmy specializované na přepravu, manipulaci a skladování umění.  René přiblíží dosavadní praktiky a postupy, které nesou určitá rizika z hlediska ochrany pravosti a manipulovatelnosti uměleckých děl, vydaných jejich vlastníky k  přepravě, k výstavním účelům nebo k uskladnění.

16:50 – 17:05

Miroslav Krejčík, bývalý ředitel vojenských tajných služeb a stávající ředitel Poštovní tiskárny cenin Praha a.s., specializované společnosti na výrobu poštovních známek, Pan Krejčík promluví o historii bezpečnosti ceninových tiskovin i novodobých trendech v zajišťování jejich ochrany před paděláním.

17:05 – 17:15

František Vyskočil, přední český advokát z advokátní kanceláře Vyskočil, Krošlák a partneři – specialista na padělky a autorská právo.

17:45 – 18:45    /  Panelová diskuse na téma : Technologie v umění a nové investiční příležitosti

Marvan Shamma – spoluzakladatel a šéf startupu Oneprove. Vystudoval umělou inteligenci, digitální umění a media na Hyper Island v Anglii. V rámci Oneprove vyvíjí technologii pro rozpoznávání originálů a detekci padělků ve světě umění, sběratelství a cenin. Oneprove  bude k dispozici ve formě mobilní aplikace.

Martin Valach – dlouholetý top manažer a CEO působící v nadnárodních finančních institucích, milovník a sběratel umění. Patron mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Line a Partner společnosti Art Lines, působící v oblasti art-consulting, art-investment a art-philantropy.

Roman Komárek – podnikatel, vizionář, zakladatel burzy s uměním Artstaq a  spoluzakladatel technologie Oneprove, která pomocí umělé inteligence odhaluje padělky. Roman získal zkušenosti v různých oborech podnikání včetně architektury, designu, moderních technologií, věnoval se kapitálových trhů, standardizaci a online obchodování na trhu s uměním. Roman je milovník renesance, stejně jako moderního umění,  je známý pro svou podporu kreativního myšlení.

Pro vstup na seminář o elektronické burze s uměním Artstaq, start upu One Prove a diskusi o padělcích ve sběratelství, se registrujte zde

Je nám líto, ale kapacita sálu na seminář je už naplněna. Děkujeme Vám za Váš zájem.