Semináře

Dobře víme, že čím více toho máte o investicích do sběratelství nastudováno, tím více se v hlavě rojí otázek. Proč ale trávit úmorné hodiny hledáním těch správných odpovědí na internetu, když se můžete přijít zeptat skutečných profesionálů z oboru?  Od toho právě seminář, který je založen na krátké prezentaci a následné diskusi, je.  Proto neváhejte a přijďte se zeptat, nebo si jen poslechnout, co zajímá ostatní.

Semináře na Investor Prague Show jsou volně přístupné každému návštěvníkovi, který si zakoupí platnou vstupenku.

Pokud na nich chcete mít místo jisté, pošlete nám mail na seminare@sberatel.info. Napište do něj, prosím, na který seminář chcete dorazit a číslo Vaší vstupenky z Ticketstreamu.

Online vstupenky

Jak v mediálním šumu rozeznat budoucího Piccassa a včas na něj vsadit?

Value-760x427Češi vymysleli algoritmus, který sleduje vývoj cen výtvarných děl v čase. Půjde díky tomu odhadnout na jakého autora do budoucna vsadit, nebo se bude stále jednat o stejnou loterii jako v případě akcií?

ARTSTAQ je světově unikátní burzovní platforma pro investování do umění jako investiční kategorie založená na principech kapitálových trhů. Použitím sofistikovaných moderních technologií řeší ARTSTAQ dva dlouhodobé problémy na trhu s uměním – transparentnost a likviditu. Umožňuje obchodovat s uměním v reálném čase, bezpečným způsobem, s funkcí okamžitého zpětného prodeje. Prostřednictvím třístupňového systému ratingu poskytuje investorům transparentní přehled o vývoji cen obchodovaných děl a potenciálu investičního zhodnocení.

Tolik oficiální materiály ARTSTAQ.  Pokud chcete vědět víc, přihlaste se na seminář, kterého se vedle zástupců ARTSTAQ zúčastní lidé, kteří se obchodem s výtvarným uměním v praxi zabývají. Sami jsme zvědavi, co na smělé plány tvůrců platformy budou říkat.

Koláž: Barbara Kruger

Padělatel, smrtelný nepřítel investora a noční můra sběratele

beanOneProve  je český start-up, který vyvíjí nástroj, jež má umožnit rozpoznávání padělků mobilem. Pokud se jim to povede, bude se jednat o revoluci ve sběratelství, která může řádně zamávat s cenami sběratelských předmětů napříč všemi kategoriemi.

Cílem OneProve je vytvořit celosvětově unikátní nástroj na odhalování padělků. Vedle sběratelství chce uspět například u největších internetových tržišť typu eBay, u největších advokátních kanceláří nebo luxusních módních značek. Vedle představení toho, jak OneProve funguje přímo jeho tvůrci, bude součástí semináře diskuse s dalšími odborníky na padělky.

Pokud se tedy semináře zúčastníte, získáte jinde těžko dostupné informace, jež Vám mohou při investování do sběratelských unikátů ušetřit nemálo peněz.

Foto: www.redbubble.com

Vinylové desky – nové “černé zlato”. Jen hipsterská móda nebo vážně míněná příležitost k dobré investici?

vinylKdyž nastoupila CD, lidé vyhazovali vinylové desky do popelnic. Teprve po čase se ukázalo, jakou udělali chybu. Vinylové desky jsou stále v kurzu a z některých z nich jsou již dnes drahocenné sběratelské kousky v hodnotě desítek tisíc korun. Máte první vydání Elvise Presleyho nebo Plastic People of the Universe v perfektním stavu, pak máte cennost.

Na téma co je, co není kvalitní sbírka vinylových desek promluví novinář, publicista, spisovatel a sám aktivní sběratel gramofonových desek Dan Tácha a jeho host z řad aktivních posluchačů i sběratelů hudebních nosičů. Během semináře se zapojit do diskuse můžete i Vy. Téma semináře je současně pozvánkou na veletrh Vinyl Expo, který se uskuteční 9. září na výstavišti PVA Expo Praha – www.vinylexpo.cz

Foto: Shutterstock