KONFERENCE

ZASVĚCENÝ SBĚRATEL = ÚSPĚŠNÝ INVESTOR

Informací o tom co, kdy a jak začít sbírat je plný internet a “čarodějů”, kteří slibují proměnit poniklované plíšky na (budoucí) zlato, chodí po trhu celá řada. Sbírku, která přináší potěšení a je současně I dobrou investicí ale většinou vybuduje jen ten, kdo má dostatek kvalitních informací a díky nim se dokáže dobře rozhodovat.

Zprostředkovat Vám právě tento typ informací, a to od předních znalců je cílem konference  „Zasvěcený sběratel = Úspěšný investor“.

Výběr témat vychází z naší dvacetileté zkušenosti s organizací mezinárodního veletrhu Sběratel, na kterém se za dobu jeho konání prezentovala většina významných domácích i zahraničních firem z oboru. Díky tomu víme, koho oslovit a s čím by měl posluchače v sále seznámit.

Přijďte se seznámit s tím, jak začít sbírat, rozšiřovat stávající sbírky  a současně dlouhodobě dobře investovat!

Je nám líto, ale kapacita sálu na konferenci je už naplněna. Děkujeme Vám za Váš zájem a pokud budete chtít, pošlete nám na Vás kontakt na mail nohejlova.eva@doubleimpact.cz a my Vám pošleme link na natočený záznam z konference.

 

Čech vlastní nejslavnější známku světa.

11:00 – 12:00 hod. / Proč se vyplatí koupit modrého Mauritia právě teď? Poštovní známky nabírají na ceně, ale ne všechny.

david-koprivaŘečník: David Kopřiva, mezinárodně působící znalec, zprostředkovatel a poradce v oboru investic do filatelie, který stál za nákupem neslavnější známky světa do českých rukou.  

Vítejte ve VIP klubu, kde už jen možnost být jedním z majitelů některé ze slavných známek světa, přináší společenskou prestiž. A velmi často také zajímavé finanční zhodnocení. Začínají si toho být dobře vědomi i domácí investoři. „Za tu cenu, 2,4 milionu eur, to byla na aukci ve Švýcarsku velmi výhodná koupě,“ komentuje znalec z oboru filatelie David Kopřiva nákup obálky s dvěma Červenými Mauritii. Zatím utajený investor přidal tzv. „Bombay Cover“ k Modrému a Červenému Mauritiovi, které koupil vloni za odhadovanou částku kolem 100 milionů korun. Daří se ale i českým známkám –  blok složený z devíti známek Magyar Posta s přetiskem Pošta Československá se letos v Praze vydražil za dva miliony korun.

Na přednášce Davida Kopřivy se dozvíte, jak začít s racionálními investicemi do filatelie, seznámíte se s trendy globálního trhu, na konkrétních grafech uvidíte, do čeho se vyplatí investovat a do čeho ne,  co ovlivňuje cenu prémiových známek a jaký je horizont vložené investice. Nenechte si ujít možnost získat zasvěcené informace z oblasti, která je nazývána “královnou sběratelství”!

Co bude z dnešních věcí denní potřeby považováno za třicet let za starožitnost?

12:05 – 12:35 hod. / Jak si včas uvědomit cenu předmětu se sběratelským potenciálem?

jan-neumannŘečník: Jan Neumann, president Asociace starožitníků, zkušený obchodník, znalec trhu a samozřejmě sběratel, který radí: “Investujte vždy jen do uměleckých děl té nejvyšší kvality, jakou si můžete dovolit!”.

Trh se starožitnostmi zažívá od konce roku 2016 oživení, které stále trvá. Obchodníci sice nemají žně, které panovaly v 90. letech, přesto jeho vývoj ukazuje, že starožitnosti jsou mezi alternativními investicemi stálicí. Co se ale mění, je vkus zákazníků. Nábytek biedermeieru, empíru a baroka, který byl před dvaceti lety symbolem úspěšného podnikatele, nahrazují strohé tvary a naleštěné trubky funkcionalismu 20. a 30. let, elegantní design bruselského stylu a mladší generace sběratelů se začíná stále vice poohlížet po věcech, jež zná ze svého dětsví v 70. letech.  Stoupá zájem o šperky a ruku v ruce s pozorností, kterou  věnují media práci nové generace uměleckých sklářů se do centra pozornosti dostává I dlouho opomíjené sklo.

Pokud si chcete udělat jasno v tom, do čeho začít investovat, je několika desítkami let praxe podložená přednáška Jana Neumanna, presidenta Asociace starožitníků, jež sdružuje většinu špičkových firem z oboru, ideálním začátkem.

 

12:35 – 13:35 hod. / Přestávka na oběd a prohlídku expa. (Doporučujeme využít výbornou restauraci Symphonia v hotelu International)

 

Hodinky jako investice.

13:35 – 14:05 hod. / Jak dobře vyvážit emociální cenu a rozumnou investici. A podle čeho tedy poznat v záplavě současných značek budoucí sběratelskou klasiku?

Jan Lidmaňský

Řečník: Jan Lidmaňský – znalec hodinek, sběratel, publicista, organizátor hodinářských srazů a mimo celé řady jiných aktivit spoluorganizátor a kurátor výstavy oslavující 600 let historie staroměstského orloje.

Kvalitní značkové hodinky na zápěstí byly po dlouhou dobu jedním z prvních symbolů vzestupu jejich majitele  na společenském žebříčku. Objevování Asie, zejména Číny, přineslo nejen nové zážitky a inspiraci, ale také fenomén “fejků”, který se vedle oblečení týkal právě  hodinek. Následně se o jejich praktickou funkci  jako ukazatele času začaly hlásit mobilní telefony. O to více se ale dnes hodinky stávají předmětem zájmu jako dobré investice do “vintage sběratelského předmětu”, s nímž je často spojen příběh a především silné emoce. Podle čeho tedy poznat v záplavě současných značek budoucí sběratelskou klasiku? A pak tady máme naše primky – staré, nové a nové, co se tváří jako staré…

Jana Lidmaňského na ulici dobře poznáte, má totiž obvykle hodinky na obou rukách. Hodinky jsou jeho vášní a kromě toho, že o nich píše do několika tuzemských periodik a sleduje trh v globálním měřítku, zasedá v porotách hodinářských soutěží v Rumunsku a Polsku. Vedle toho hodinky samozřejmě sbírá. A právě vám na přednášce prozradí, podle čeho se řídí, to vše s názornou demonstrací na konkrétních unikátech.

Investice do automobilových veteránů.

14:05 – 15:05 hod.  /  Jsou ještě zapomenuté modely, na kterých půjde jednou vydělat? Co bych měl vědět a nastudovat, než se do koupě oldtimeru pustím? Plus příběhy těch, kterým dnes leží v garáži bezcenný šrot.

frantisek-vahalŘečník: František Vahala, zakladatel Classic Blog, dlouholetý  šéfredaktor časopisu  Auto motor a sport Classic a organizátor veteránských rallye. 

Na přednášku bude navazovat panelová diskuse, které se zúčastní např. majitel Engine Fund, fondu zaměřeného na investice do veteránů, Radek Pokorný nebo Emil Příhoda, majitel největší sbírky automobilů značky Praga na světě.

Ceny automobilových veteránů rostou v posledních dvou letech v Německu průměrně o 5 až 6 %, což je nejvíce od roku 1999, od kdy Deutsche Oldtimer Index vývoj cen sleduje.  I když český trh ten německý v mnoha ohledech kopíruje, má přeci jenom vlastní specifika – především auta domácí provenience a další „ost – timery“ z bývalého socialistického bloku. I o těch bude řeč, protože ceny škodovek, které ještě nedávno rezly v postranních ulicích, stoupají do závratných výšek. Je to jen bublina nebo opravdu dobrá investice za relativně dostupné peníze?

O tom všem bude mluvit a následně diskutovat František Vahala, šéfredaktor Classic Blogu a jeho hosté. Má k tomu dobré predispozice – osobně usedl za volant více než 100 klasiků, klasickými auty a youngtimery tráví volný čas a jezdí s nimi na nákupy i soutěže. Že má na investice dobrý nos, dokazuje, že v jeho sbírce najdete především japonské sporťáky – a právě auta z Japonska  jsou nově  na německém trhu veterány s největším meziročním nárůstem ceny!

Výtvarné umění v číslech.

15:05 – 16:05 hod. /  Jací autoři se za posledních deset let nejvíce zhodnotili a koho se vyplatí do budoucna sledovat.

jan-skrivanekŘečník: Jan Skřivánek, publisher časopisu  Art & Antique a šéfredaktor internetového portálu artplus.cz, který usnadňuje sběratelům i investorům orientaci na českém trhu s díly výtvarného umění.

Na přednášku navazuje od 16:00 hod. v sále, kde se koná doprovodné expo, seminář o nové elektronické burze s výtvarným uměním Artstaq a start – upu One Prove, který je volně přístupný všem návštěvníkům (více v sekci semináře).

“Sběratelé a investoři loni na českých aukcích utratili víc jak 1,26 miliardy korun a odhadem dalších čtvrt mikliardy vydali za díla českých umělců na světových aukcích. Trh s uměním dosahuje rekordních výšek a desetimilionové ceny již nejsou ničím šokujícím,” píše v letošní ročence ART + Jan Skřivánek, který český trh s výtvarným uměním mapuje už přes patnáct let. Pomáhá mu v tom mimo jiné  J&T Banka Art Index, jehož je spoluautorem, který s bankovními analytiky a jejich softwary v zádech, dává každý rok dohromady  aktuální pořadí českých výtvarníků narozených  po roce 1950 sestavené na základě jejich aktivní účasti ve výtvarném prostoru.

Pokud tedy chcete vidět, jaká tvrdá data se skrývají za krásnými plátny, neměli byste si jeho přednášku doplněnou o řadu případových ministudií nechat ujít!

Investování do drahých kovů včera a dnes.

16:05 – 17:05 hod. / Mince ze zlata a stříbra nejsou jen výsadou numismatiků – jejich kouzlu propadá stále více investorů po celém světě. Češi se však mají co učit. Jak se zorientovat na trhu s investičními mincemi? Co si vybrat? A především – komu důvěřovat?

Aleš Brix

Jaroslav Matoušek

Řečníci: Aleš Brix (obchodní ředitel a člen představenstva České mincovny) a Jaroslav Matoušek (manažer brněnské pobočky České mincovny) – odborníci na investování do drahých kovů a znalci povah investorů i světových trendů, jejichž práce přispěla k nebývalému zájmu o investiční mince.

Zájem Čechů o zlato a stříbro je na vzestupu. Drahé kovy diverzifikují investiční portfolio, jsou nenahraditelným uchovatelem hodnoty a nabízejí zajímavé zhodnocení. Investování do pamětních mincí je ideálním řešením pro toho, kdo chce své finanční prostředky uložit do drahých kovů, ale navíc chce vlastnit také něco, co má svou uměleckou a sběratelskou cenu. Vloni se v České mincovně prodaly statisíce takových mincí za 430 milionů korun – dohromady vážily 1,6 tuny. Stále více se však rozšiřuje skupina investorů, kteří mince vyhledávají pro jejich likviditu a snadnou obchodovatelnost a nechtějí připlácet za přidanou numismatickou hodnotu. Letos proto Česká mincovna představila úplně první ryze investiční mince ražené v České republice. Dostaly jméno Český lev a splňují standardy, které jsou univerzálně akceptovány po celé planetě. Zaujaly nejen doma, ale také v zahraničí – do své nabídky si je vyžádal i největší světový online distributor drahých kovů.

Lásku k drahým kovům má každý z nás zakódovanou v genech – dokonce i vy. Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči!

Otevřít či neotevřít, to je to oč tu běží!

17:05 – 17:30 hod. / Jaké druhy alkoholu se vyplatí držet jako investici a podle čeho se rozhodovat. Fenomén WHISKY.

zdenek-kortisŘečník: Zdeněk Kortiš, obchodník s investičním alkoholem, whisky ambassador společnosti Jan Becher Pernod Ricard, majitel The Black Stuff Whisky Bar a společnosti whiskybar.cz

Investice do prémiových destilátů jsou v současné době populární. Jak začít se sběratelstvím v tomto oboru? Jak se orientovat v palírnách a které mají investiční potenciál? Jaký je rozdíl mezi Skotskem, Irskem a USA v segmentu limitovaných edicí? Na tyto otázky Vám odpoví  Zdenek Kortiš, který má whisky sběratelství jako koníček, ale také se jím živí.

Proč se právě whisky stala nejvyhledávanějším spiritem pro investice? Bohatá historie produktu a dlouholetá tradice na vyspělých trzích udělalo z whisky fenomén. Vezmeme-li v potaz, že v koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let minulého století válcovala svět spiritů vodka, spousta palíren whisky se uzavřela, tak za poměrně krátkou dobu si whisky vzala svůj trůn krále destilátů zpět. V současné době nejen, že některé palírny jsou schopny sami fungovat bez nutnosti prodeje produktu třetím stranám (blendeři, nezávislí brokeři), ale také jejich limitované stáčení, či speciální edice mají mnohdy větší poptávku, než jsou palírny schopny uspokojit.

Hlad, respektive (sběratelská) žízeň po produktech je enormní a to i přes stoupající pořizovací náklady….. whisky prostě zažívá boom!

17:00 – začátek numismatické aukce Antium Aurum