Zajímavosti na akci

Top sběratelské investice na Investor Prague Show – k vidění bude investiční mince za milion, whisky za 80 000 korun nebo „kudlička – rybička“ skoro za dvě stě tisíc

Investor Prague Show se účastní špičkové firmy z České republiky i ze zahraničí. Vedle České mincovny, největšího německého obchodníka s mincemi firmy Künker, investičního veteránského fondu Engine Fund nebo Asociace starožitníků např. aukční dům Heritage Auctions z USA, který dražil osobní sbírku artefaktů herce Sylvestera Stalloneho z jeho filmů.

heritage stallone

Jsou lepší investicí hodinky s meteoritem nebo modrý diamant?

Návštěvníci pak budou mít rovněž možnost vidět v premiéře první českou investiční minci Český lev ve zlaté jednokilogramové variantě v ceně více než milion korun, investiční láhev whisky Chivas Regal Icon za 80 000 Kč nebo získat informace o chystané dražbě nejvzácnější československé známky „žilkované čtyřkoruny“ s převráceným přetiskem POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919 s odhadní cenou 5.000.000 Kč. Pokochat se mohou také vzácnými modrými a žlutými diamanty, jejichž cena meziročně vzrostla o 180 %.

chivas regal

Mezi sběratelské rarity určitě patří také investiční nůž – tzv. „kudlička – rybička“ za 191 000 Kč. Můžete si rovněž prohlédnout exkluzivní řadu hodinek MooN německé značky Schaumburg Watch, které vévodí model Meteorite, jehož číselník je vyroben z meteoritu, jenž spadl před více jak dvěma sty lety do pouště v Namibii.

easy riders

Semináře o vinylech, investičních mincích i umění můžete navštívit zdarma

Plus můžete navštívit některý ze seminářů, které se budou věnovat sběratelství vinylových desek, světovým investičním mincím, nové globální burze s uměním Artstaq nebo padělatelství, kterému by měl udělat přítrž český start up One Prove, jež slibuje odhalení padělků pomocí jednoho kliku na mobilu.

dukát 1923 a

Na aukci pořádané v rámci Investor Prague Show společností Antium Aurum pak bude dražen vzácný Svatováclavský dukát s číslem 17 z roku 1923 a to za vyvolávací cenu 950 000 Kč. Ten byl emitovaný k pátému výročí vzniku Československa a celkem se razilo jen 999 kusů. Prvních dvacet však nikdy nešlo do prodeje a bylo určeno jen pro členy vlády.

A pozor z Investor Prague Show můžete sami odejít jako boháči! Česká mincovna, která je hlavním partnerem akce, věnuje každému 99 návštěvníkovi poukázku na stříbrnou investiční minci Český lev.

Na Investor Prague Show pak ve dnech  8. a 9. září navazuje  na výstavišti PVA Expo Praha    mezinárodní veletrh Sběratel, který je největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. (Více na www.sberatel.info).

 

cesky_lev_1kg_au_std_img_02

O první české investiční minci Český lev, která se letos zařadila po bok tradičních investičních mincí tzv. „bullion coins“ jako je kanadský Maple Leaf, American Eagle z USA nebo jihoafrický Krugerrand se dozvíte více na semináři, který je v rámci Investor Prague Show volně přístupný.

 

hodinyk moser

Součástí expozice hodinek na Investor Prague Show, které mají pomoci novým sběratelům v orientaci v horologických komplikacích, bude například velmi důmyslný věčný kalendář v podání privátní manufaktury H. Moser & cie. Jedná se o velmi promyšlený mechanismus, který dokáže rozlišovat délky jednotlivých měsíců, tedy ať už jich je 30 nebo 31. Poradí si dokonce i s únorem, k čemuž na spodní části mechanického strojku nechybí ani indikátor čtyřletého cyklu, jenž řeší zda bude přestupný či nepřestupný rok. Při plném nátahu dokáží navíc zlaté hodinky pracovat celý týden.

 

 

burda_auction_prevraceny_pretisk

Chystá se dražba nejvzácnější československé známky „žilkované čtyřkoruny“ s převráceným přetiskem POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919 s odhadní cenou 5.000.000 Kč. Přijďte se dozvědět víc na Investor Prague Show přímo na stánek aukčního domu Burda, který ji bude dražit.

 

image15

Barevné diamanty najdete v expozici společnosti Trustworthy, která zájemcům o investice do mincí nabídne rovněž italské pamětní mince, mince San Marina nebo izraelské zlaté investiční mince. Ty jsou emitované v nízkých nákladech a lze tak u nich očekávat až 50% zhodnocení v průběhu prvních tří let, jak tomu bylo například u mince Davidova věž.

 

německé hodinky

Jak začít sbírat hodinky? Začít můžete třeba exkluzivní řadou hodinek MooN německé značky Schaumburg Watch, které budete mít možnost na Investor Prague Show také vidět.

kudlička rybička

Ztratit tuto „kudličku – rybičku“ v lese na houbách by asi zamrzelo. Jedná se o unikátní investiční kus, který firma Mikov nabízí za  191 000 Kč.