AUKCE ANTIUM AURUM

Předaukční prohlídka draženého materiálu:antium

10:00 – 15:00 hod. – expozice Antium Aurum v hlavním sále hotelu v přízemí. (Na prohlídku je nutné se předem objednat na tel: 222 317 702.)

Začátek aukce: 17:00 hod. – kongresový sál hotelu ve 2. Patře.

 

 

Kompletní on – line katalog aukce si můžete prohlédnout na  www.sixbid.com, www.nuimisbids.com a www.antiumaurum.cz.

V dražbě bude nabídnuto 252 mincí a 24 medailí a sad medailí v mimořádných zachovalostech. Největším lákadlem bude určitě svatováclavský dukát s číslem 17 z roku 1923 za vyvolávací cenu 35000 EUR. Všechny mince budou mít navíc certifikát stupně zachovalosti americké společnosti Numismatic Guaranty Corporation.

„Chceme, aby všichni kupci mincí měli k dispozici ohodnocení nezávislou třetí stranou,“ vysvětluje numismatik a majitel ANTIUM AURUM Ing. Pavel Kroužek a dodává: „Nezávislé ohodnocení mincí dle mezinárodních standardů také usnadní situaci těm zájemcům, kteří si nebudou moci mince předem osobně prohlédnout.“ V aukci bude totiž možné dražit také on- line nebo po telefonu.

dukát 1923 b

dukát 1923 a

Svatováclavský zlatý dukát č. 17 emitovaný k pátému výročí vzniku Československa byl ražen v počtu 1000 kusů. Prvních dvacet však nikdy nešlo do prodeje a bylo určeno jen pro členy vlády.

 

 

 

 

Numismatic Guaranty Corporation (NGC) byla založena v roce 1987 v USA a v Evropě má pobočku v německém Mnichově. Zaměstnává přes třicet expertů, kteří určí stupeň zachovalosti mince podle škály, která je mezi numismatiky a obchodníky mezinárodně uznávaná.  Mince je následně uzavřena do speciálního pouzdra z tvrzeného plastu spolu s certifikátem, který je pak vodítkem při jejím případném prodeji.

NGC ohodnotila už více než 38 milionů mincí a medailí, což z ní dělá světově největšího a nejdůvěryhodnějšího nezávislého poskytovatele této služby. Firma dává na svá ohodnocení také záruku, což opět zvyšuje likviditu a důvěryhodnost takto certifikovaných položek. Stupeň zachovalosti je totiž, stejně jako v jiných sběratelských oborech, jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje cenu sběratelského předmětu.

dukát 1930 b

dukát 1930 a

Zlatý československý 10 dukát z roku 1930, kterých bylo vyraženo jen 401 kusů.

 

 

 

 

 

 

V aukci budou převažovat mince z doby vlády Františka Josefa I. a zlaté ražby z doby První republiky. Vedle už zmíněného dukátu s číslem 17, který byl vydán k pátému výročí republiky a jeho nízké emisní číslo říká, že byl neprodejný a dostal jej jako prestižní dar některý z členů tehdejší vlády, bude mezi nejcennější položky patřit např. uherský 1 dukát z roku 1896, kterých bylo vyraženo pouze 100 kusů, nebo 4 forint 1892, u něhož se ví pouze o dvaceti exemplářích.

Další zajímavou mincí je zlatý československý 10 dukát z roku 1930, kterých bylo vyraženo jen 401 kusů, takže patří mezi dukáty s nejnižší ražbou (Aukční cena začíná na 25000 EUR), méně bylo vyraženo pouze 10 dukátů 1938 (192 kusů) a 10 dukátů 1937 (34 kusů).

medaile 2

medaile 1

Mezi medailemi je určitě zajímavou položkou zlatá medaile, která byla vydána v roce 1929 k 1000. výročí smrti sv. Václava u příležitosti dokončení velechrámu sv. Víta.

 

 

Všichni návštěvníci aukce mají vstup na expo a doprovodné semináře konané v rámci Investor Prague Show zdarma.

 

AA mince na web 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AA mince na web 2

antium